ACORUS, z. ú.

                    pomoc osobám ohroženým domácím násilím

 

Občanské sdružení ACORUS na podzim letošního roku oslaví 15 let od svého založení. Ve spolupráci s Pražskou komorní filharmonií připravujeme k příležitosti tohoto výročí „Benefiční koncert proti domácímu násilí“ na podporu žen a dětí, obětí domácího násilí.

K realizaci tohoto projektu dochází nejen díky úzké spolupráci s Pražskou komorní filharmonií a také díky štědré podpoře generálního partnera společnosti AVON, který celý projekt financuje v rámci projektu „AVON proti domácímu násilí“. Mediální partnery koncertu jsou rádio Českého rozhlasu regionální stanice Regina, televize Metropol, časopis Xantypa.

Koncert se uskuteční  2. října v kinosále Lucerna a můžeme se těšit na zajímavý hudební program s koncertním mistrem Janem Fišerem a sólistkou  Ludmilou Peterkovou. Součástí koncertu bude výstava plakátů pod názvem „Domácí násilí očima studentů“ a setkání s patronkou projektu „AVON proti domácímu násilí“ Danielou Peštovou.

Rádi bychom touto cestou také poděkovali všem přátelům občanského sdružení ACORUS, štědrým a věrným dárcům, sponzorům, ministerstvům, zástupcům městských částí a také nadacím za podporu, bez které bychom nebyli schopni poskytovat pomoc ohroženým lidem v současném rozsahu a odborné kvalitě.

Zakoupení vstupenek je možné již od července přímo v kanceláři Pražské komorní filharmonie, Husova 7, Praha 1 nebo si je můžete objednat na e-mailové adrese vstupenky@pkf.cz nebo lenka.starkova@acorus.cz . Výtěžek z prodeje vstupenek půjde na podporu služeb centra ACORUS.

 Benefiční koncert ve spolupráci s Pražskou komorní filharmonií zároveň odstartuje veřejnou sbírku, která bude probíhat v měsíci říjen a listopad k příležitosti Mezinárodního dne proti násilí na ženách (25. listopad). Sbírka bude součástí tří podzimních koncertů Pražské komorní filharmonie v novorenesanční budově Rudolfína. 

Výtěžek z veřejné sbírky půjde na kompletní výměnu oken v azylovém domě ACORUS.

 
 

 

Vyhledat