ACORUS, z. ú.

                    pomoc osobám ohroženým domácím násilím

 

Novinky

Poděkování účastníkům pochodu

5.10.2015

Milí účastníci a účastnice pochodu a přátelé, kteří jste nemohli jít s námi,
rádi bychom se s vámi podělili o statistické údaje, výtěžky finanční i nefinanční a hodnocení naší akce.

Druhého ročníku pochodu "Šlapeme násilí na paty", který se uskutečnil za krásného slunečného počasí v sobotu 19. září, se zúčastnilo 418 pochodujících, přičemž nejmladšímu bylo jen několik týdnů. Akce se kromě lidí zúčastnilo i několik šikovných pejsků.

ACORUS  tak získal 67 105, - Kč, včetně příspěvku firmy ECCO za kilometry "ušlé proti násilí". Účastníci pochodu ušli celkově 2 508 kilometrů (to je o 500 km více než v loňském roce). Tyto peníze pomohou ACORUSu  financovat  poskytování odborných služeb obětem domácího násilí.

Děkujeme patronům pochodu, kteří akci dodali "hvězdný lesk".  Konkrétně paní Zoře Jandové a Davidu Matáskovi za skvělé slavnostní zahájení pochodu. Velký dík také patří vystupujícím v rámci doprovodného programu - na jevišti jsme přivítali divadlo Rolnička, hudební skupiny Yellow Sisters a The Conditionals (kapela složená z učitelů PBS Vlastina).

"Morálním výtěžkem" je naše radost z dobře odvedené práce a ze spokojených pochodníků. Ti si letos pochvalovali zejména zábavná stanoviště na trase i v cíli s úkoly pro děti i dospělé. Velké úspěchy slavil rugby workshop, stanoviště Atletiky Stodůlky, focení s Vespou i výtvarná dílnička pro děti a stánek Věda nás baví.

Náš velký dík patří všem kdo přišli  a kdo pomáhali s přípravami a realizací pochodu a v neposlední řadě také všem oficiálním partnerům, bez jejichž přispění by se pochod nemohl uskutečnit.

Hlavní partneři: firma ECCO a Nadace 02

Mediální partneři: měsíčníky Maminka a Moje psychologie, online magazín Luxus.cz

Partneři pochodu: Městská část Praha 6, Dopravní podnik hl.m.Prahy, Albert, La Gastronomia, tiskárna Helma, Antalis, Česko-irská asociace CIBCA, kemp Džbán, Annabis, Galerie Harfa, Preciosa, The Prague British School

Partneři doprovodného programu: Rugby Club Tatra Smíchov, Vespa Club Praha, Věda nás baví

 
 

 

Vyhledat