ACORUS, z. ú.

                    pomoc osobám ohroženým domácím násilím

 

Novinky

Poděkování účastníkům benefičního pochodu

27.9.2018

DĚKUJEME VŠEM ÚČASTNÍKŮM AKCE ŠLAPEME NÁSILÍ NA PATY

Na start pochodu v Divoké Šárce přišlo v sobotu 435 účastníků, kteří ušlapali celkem 2 537 km proti násilí. Výtěžek z akce je téměř 40 tis. Kč. Zároveň je ACORUS zapojen do projektu Nadace ČEZ – Pomáhej pohybem, kde je po stažení mobilní aplikace (udělat proklik) http://www.pomahejpohybem.cz/#projectsmožné „šlapat násilí na paty“ až do dosažení cílové částky 60 tis. Kč.

Reportáž z pochodu vysílala TV Prima v hlavních zprávách  https://play.iprima.cz/velke-zpravy/velke-zpravy-22-9-2018

Pochod v 11 hodin zahájil jeho patron David Matásek a skvělý pěvecký sbor Asi hlasy. V rámci odpoledního programu vystoupila kapela Floor Less z Pražské britské školy, rodinná kapela Pískomil se vrací a Studio Damúza s pohádkou Otěstánek. Malí i velcí účastníci pochodu si mohli v divadelní dílně upéct vlastní focacciu. K velké radosti dětí přijeli opět členové Vespa klubu se svými motorkami, na kterých se děti mohly svézt. Velkou odezvu měly také „foukané obrázky“ a panenky z makovic a ovčího rouna, které bylo možno si vyrobit ve výtvarné dílně.  Na trase pochodu byla oblíbená stanoviště společnosti Věda nás baví, Rugby klubu Tatra Smíchov, Nadace O2 a nově také stanoviště Střední Scio školy.

Děkujeme všem partnerům pochodu, bez nichž by se tato akce nemohla uskutečnit. Děkujeme Nadaci O2 a Úřadu MČ Prahy 6 za finanční podporu. Děkujeme firmám Albert, Mars, Mary Kay, Annabis, Coca cola,  Festina Lente, Helma Beta, Antalis, Kantu, vydavatelství Mladá Fronta a našim mediálním partnerům: Luxus.cz, Radio Kiss a Country Radio.

 
 

 

Vyhledat