ACORUS, z. ú.

                    pomoc osobám ohroženým domácím násilím

 

Novinky

Prodejní výstava fotografií

18.4.2018

PRODEJNÍ  VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

Od 16.dubna do 31.května 2018 vystavujeme v Cafe 131 blízko metra Hradčanská na Praze 6 fotografie dvou vášnivých amatérských fotografů - Zdeny Zuzany Bednářové, terapeutky a ředitelky centra ACORUS (1998-2016), a Pavla Pěnkavy, sociálního kurátora. Všechny vystavené fotografie mají formát 30 x 45 cm (A3) a jsou umístěné v antireflexních klip rámech.

Vystavené fotografie si lze kdykoliv koupit přímo v CAFE 131 až do ukončení výstavy 31. května za JEDNOTNOU CENU 800,- Kč. Veškerý výtěžek použijeme na odbornou pomoc, kterou bezplatně poskytujeme v ambulantní poradně a azylovém domě ACORUS.

O  AUTORECH  FOTOGRAFIÍ:

 

 

ZUZANA ZDENA BEDNÁŘOVÁ

byla od roku 1998 do 2016 ředitelkou ACORUSu. Náročnou práci s  klientkami traumatizovanými domácím násilím kompenzovala kreativními činnostmi, mezi které patří i fotografování. Má ráda přírodu, která je pro ni největší inspirací, takže i její snímky jsou zaměřeny na krajiny či detaily z přírody. Nejraději fotí v Podkrkonoší, kde tráví nejvíce času a zná tam různá poetická zákoutí. Na výstavu vybrala ze svého fotoarchivu celkem 9 snímků. "ACORUS i fotografování jsou mojí srdeční záležitostí. Jsem moc ráda, že fotografování mohu spojit s podporou organizace, kde jsem nechala velký kus života,“ říká Zdena Bednářová.

 

 

 

 

PAVEL PĚNKAVA:

"Fotografování je pro mě výzva a zároveň relaxace. Přestože se této zálibě věnuji téměř 30 let, stále se cítím být na začátku. Mimochodem, začátek nastal, když jsem od kamaráda dostal zrcadlovku Praktiku L2 se slovy, abych začal fotit a ne o tom pouze mluvit. Od té doby mě to doslova zachvátilo. Nejlepší snímky, které jsem kdy udělal, byly náhodné. Na výstavu jsem vybral sedm z nich. To nejdůležitější, co mě po kompozici a atmosféře na fotografování těší je, když to udělá někomu radost. A pokud moje snímky někomu (v tomto případě obětem domácího násilí) pomohou, tak si již nedovedu představit lépe naplněný cíl."

 

 
 

 

Vyhledat