ACORUS, z. ú.

                    pomoc osobám ohroženým domácím násilím

 

Novinky

Vánoční trhy

7.1.2012

Během adventních týdnů jsme měli tu čest účastnit se několika vánočních trhů. Prezentovali jsme zde své služby a prodávali jsme drobné výrobky, které připravovaly maminky a děti v rámci pracovních dílen a volnočasových aktivit.

První trh byl pořádán pod křídly Mezinárodní asociace žen (zkratka IWAP), která nás celý rok podporovala a na konci roku nás pozvala prezentovat naše služby na jejich každoroční vánoční trh, který se uskutečnil v hotelu Diplomat. Výtěžek z tohoto vánočního trhu bude rozdělen mezi dvě neziskové organizace pracující s oběťmi domácího násilí, ACORUS, o.s. a Českou katolickou Charitu - projekt Magdala. Spolupráce s členkami asociace byla v průběhu roku velmi příjemná.

Děkujeme za veškerou podporu a sounáležitost, kterou členky asociace osobám ohroženým domácím násilím projevily. 

Další dva vánoční trhy byly pod záštitou The Prague British School na Praze 4 a Praze 6. I zde jsme měli možnost prodávat výrobky od dětí a maminek z azylového domu. Hlavními nakupujícími byli převážně děti a občas nějaká maminka nebo učitelka či učitel. Ptáte se, co si od nás mohli koupit? Drobné keramické výrobky (zvonky, aroma lampičky, ozdoby na stromeček, svícínky), korálkové náramky, náhrdelníky, ručně malovaná trička a nákupní tašky, malované květináče, gelové svíčky, záložky do knížek, pohlednice a pak také šály, nákrčníky a čepice pletené jednou naší klientkou. Výtěžek z trhů půjde opět na nákup a zajištění výtvarných dílen a volnočasových aktivit pro děti. Poděkování patří i všem maminkám z Pražských Britských Škol, které pomáhaly se zajištěním účasti, přípravami a ve finále i prodejem. Poděkování patří jmenovitě Pavle Byrne, Renatě Lytle, Renátě Maudling, Kerry Robertson.

    

 
 

 

Vyhledat