ACORUS, z. ú.

                    pomoc osobám ohroženým domácím násilím

 

Novinky

Nová kuchyň v azylovém domě

7.1.2012

Původní kuchyňská linka byla v azylovém domě od počátku vzniku, tj. 13 let, a denně ji využívalo celkem 8 - 9 žen s dětmi, které byly ubytované v ACORUSu na dobu až 1 rok nebo krátkodobě využily krizové lůžko.

Nyní má azylový dům po 13 letech krásnou, novou kuchyň. Více můžete vidět na fotografiích.

    

Kuchyň je důležitým místem pro společné setkávání, trávení odpoledního času, kdy maminky vaří večeře a děti si píší úkoly. Kuchyň je intenzivně využívána nejen klientkami, ale i dětmi, které se od maminek učí povinnostem a dovednostem sebeobsluhy, občas se zde odehrávají malé kreativní dílny. Kuchyň, jak se říká, je místem setkávání a stmelování, a tak je tomu i u nás. 

Díky štědrým sponzorům jsme mohli zajistit kompletní výměnu podlahové krytiny a kuchyňské linky, která byla již opravdu v hrozném stavu. Veliké poděkování patří společnosti GE Money Bank, žákům, rodičům i učitelům z The Prague British School Vlastina, Avon Cosmetics, Alltoys, Wellen.

Všichni významně pomohli zpříjemnit a zkvalitnit život v azylovém domě, kde se každodenně setkávají ženy a jejich děti, které musely opustit své domovy z důvodu domácího násilí.

 
 

 

Vyhledat