ACORUS, z. ú.

                    pomoc osobám ohroženým domácím násilím

 

Novinky

Štědrý den v ACORUSu

3.1.2013

Tak jako ve všech domácnostech, tak i v „domácnosti“ acorusové se slavil Štědrý den. Nebyli jsme sice v plné sestavě, ale možná o to byly Vánoce klidnější a krásnější. V azylovém domě nezůstaly ty klientky s dětmi, které mohly, byť jen na jeden večer, odjet k příbuzným.

Ke štědrovečerní večeři jsme zde zasedly v počtu šesti osob – dvě maminky, 3 děti a ředitelka ACORUSu. Nejstarší „muž“ - syn (16,5 let) jedné z maminek pronesl slavnostní přání a pak jsme se pustili do všech připravených dobrot. A že jsme toho tedy měli! Sešli se tři různé druhy salátů, řízky, kapr, čočková polévka a k pití jsme měli „dětské šampíčko“ (pít se v ACORUSu nesmí ani na Vánoce).

Po večeři už byly děti napjaté a těšily se na dárečky. Ty nejmladší čekaly, až zazvoní Ježíšek, a pak seběhly do přízemí, kde byl stromeček a pod ním velká hromada dárků. Díky štědrým dárcům jich bylo opravdu hodně. A dárky od nich obdrželo také pět dětí, které s maminkami bydlí v bytech ACORUSu. Na děti, které žijí v acorusovém azylovém domě a na Štědrý den zde nebyly přítomny, čekaly dárky pod stromečkem až do doby jejich příchodu.

To bylo radosti! Dárky byly opravdu velmi pěkné a hodnotné. Však také „Ježíšek“ dopředu zjišťoval přání dětí, aby je mohl splnit. Děti se radovaly z panenek, skateboardu, kytary, houpacího koně, dětského laptopu, kočárku a domečku pro panenky, počítačové hry, lega, koloběžky a dalších a dalších krásných dárků. A maminky obdržely tašku plnou kosmetických produktů.

Všem dárcům bychom chtěli opravdu ze srdce poděkovat, podařilo se jim dát dětem i maminkám veliký kus radosti. Děkujeme panu a paní Kasovým, Avonu, British School of Prague, Soroptimist Club of Prague a Česko-moravské stavební spořitelně.

Celou atmosféru dokreslují přiložené fotografie.

 
 

 

Vyhledat