ACORUS, z. ú.

                    pomoc osobám ohroženým domácím násilím

 

Novinky

2. mezinárodní summit "Global Partnership...

12.12.2012

2. mezinárodní summit "Global Partnership to End Violence Against Women" v Brazílii

Pracovnice ACORUSu se zúčastnila jako členka české delegace 2. mezinárodního summitu "Global Partnership to End Violence Against Women", který se konal v hlavním městě Brazílie u příležitosti Mezinárodního dne boje proti násilí na ženách ve dnech 27. –29. 11. 2012.

Summitu se zúčastnily významné osobnosti věnující se problematice násilí na ženách, např. Alyse Nelson (prezidentka Vital Voices Global partnership), Cindy Dyer (viceprezidentka pro oblast lidských prav nadace Vital Voices, kterou založila Hilary Clinton), Carol Kurzig (prezidentka nadace Avon pro ženy), Thomas Shannon (americký velvyslanec v Brazílii), Eleonora Menicucci (brazilská ministryně pro ženské záležitosti).

Kromě delegace z České republiky byli na summitu kolegyně a kolegové z těchto zemí – Mexiko, Argentina, USA, Brazílie, Jordánsko, Jihoafrická republika, Indie a Rusko. Za Českou republiku prezentovala studii Ekonomické dopady domácího násilí v ČR zástupkyně proFemu.V průběhu summitu jsme vyslechli mnoho zajímavých a inspirujících příspěvků, vyměnili si vzájemné zkušenosti a poskytli podporu v náročném boji proti násilí na ženách. Česká delegace vytvořila společný plán, na naplnění kterého budeme pracovat v dalších letech a doufáme, že na dalším mezinárodním summitu budeme moci úspěšně prezentovat dosažené výsledky.

 

 

 

 

 
 

 

Vyhledat