ACORUS, z. ú.

                    pomoc osobám ohroženým domácím násilím

 

Novinky

Vážnou hudbou jsme oslavili 15. výročí...

13.10.2012

VÁŽNOU HUDBOU JSME OSLAVILI 15. VÝROČÍ ZALOŽENÍ O.S. ACORUS

Občanské sdružení ACORUS v letošním roce slaví 15. narozeniny. K této příležitosti jsme ve spolupráci s Pražskou komorní filharmonií uspořádali dne 2. října 2012 v sále kina Lucerna benefiční koncert. Tento krásný dárek, který potěšil nejen pracovníky ACORUSu, ale i všechny přítomné, se uskutečnil také díky podpoře generálního partnera, jímž se stala firma Avon, s níž ACORUS spolupracuje již 5 let.

Koncertu se zúčastnilo více než 250 osob. Významným hostem byla světová topmodelka Daniela Peštová a ambasadorka projektu „Avon proti domácímu násilí“. Měli jsme velkou radost, že naše pozvání přijali také lidé, kteří ACORUS podporují finančně či morálně a také zástupci organizací, se kterými již dlouhodobě spolupracujeme. Jsme rádi, že koncert navštívily také ty, pro které je pomoc občanského sdružení ACORUS určena - ženy, které domácí násilí samy prožily.

Úžasnou atmosféru dotvářely skladby od Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka a Ondřeje Kukala, ve vynikajícím provedení Pražské komorní filharmonie. Strhujícím zážitkem bylo vystoupení hosta večera, klarinetistky Ludmily Peterkové. Koncertem nás provázela paní Kristýna Frejová, známá herečka a moderátorka.

V průběhu koncertu návštěvníci mohli shlédnout výstavu plakátů s tematikou domácí násilí, které vytvořili studenti pražské Vyšší odborné školy grafické sídlící v ulici Hollarova. O přestávce si účastníci mohli za malý finanční příspěvek odnést na památku dárek, který vyrobily klientky centra ACORUS.

Výtěžek z této benefiční akce činí téměř 40.000,- Kč a bude použit na zlepšení podmínek života obětí domácího násilí, které musely odejít ze svého domova do azylového domu.

Benefiční koncert odstartoval veřejnou sbírku, která bude probíhat v měsíci říjnu a listopadu u příležitosti Mezinárodního dne proti násilí na ženách. Sbírka bude součástí tří podzimních koncertů Pražské komorní filharmonie, které se uskuteční 21. října, 11. a 23. listopadu 2012 v pražském Rudolfinu.

Na závěr bychom chtěli poděkovat Pražské komorní filharmonii za nádherný zážitek, který pro nás nezištně uspořádala jako charitativní akci. Zároveň velký dík patří také firmě Avon, která podpořila finančně nejen tento koncert, ale podporuje i další aktivity ACORUSu. Děkujeme také všem hostům, kteří se koncertu zúčastnili, vyjádřili tak podporu ACORUSu.

 

Významní hosté ACORUSu, kteří se koncertu zúčastnili:

pan Mgr. Martin Ježek s chotí – ředitel odboru zdravotnictví, sociální péče a prevence Magistrátu hlavního města Prahy

paní Mgr. Magdaléna Vávrová, pracovnice Magistrátu hlavního města Prahy

paní Mgr. Zděnka Kulišová, zastupitelka a členka Komise sociální městské části Praha 1

paní Ing. Renata Banzetová, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví městské části Praha 1

pan John Bagust, ředitel Prague British School

paní Celestina Škejlo, koordinátorka Diplomatic Spouses´Association

paní Markéta Hronková, ředitelka Nadace Slowak Czech Womens Fund

paní Naděžda Šusterová a pan Matěj Seemann, GE Money bank

paní Ivana Vališová a PhDr. Irena Coufalová, členky Soroptimist Club of Prague

paní Taťána Šramová, členka klubu Zonta

paní Blanka Rychetská, personální agentura Rychetsky&Partners

 

           

 
 

 

Vyhledat