ACORUS, z. ú.

                    pomoc osobám ohroženým domácím násilím

 

Novinky

Výstava DN na ženách a mužích

2.2.2013

VÝSTAVA DOMÁCÍ NÁSILÍ NA ŽENÁCH A MUŽÍCH

ACORUS ve spolupráci s Nákupní galerií Atrium v Praze pořádá výstavu plakátů studentů Vyšší odborné školy Václava Hollara na téma Domácí násilí na ženách a mužích. Výstavu si můžete prohlédnout od 4. února do 4. března 2013 v přízemí Nákupní galerie Atrium v Praze. Cílem uspořádání této výstavy je upozornit veřejnost na závažnost domácího násilí a jeho nepřijatelnost v jakékoli podobě a zároveň předat informace ženám, které domácím násilím trpí.

Počet žen, které v životě zažily domácí násilí, stoupá. Podle průzkumu uskutečněného v roce 2012 organizací proFem domácí násilí zasahuje 40% žen. ACORUS, který poskytuje pomoc osobám ohroženým domácím násilím, se denně setkává především s ženami a dětmi, které jsou násilím hluboce zasaženy. Domácí násilí má vysoce devastující charakter a zasahuje nejen dospělé osoby, ale také děti. Setkáváme se s případy, kdy jsou ženy celoživotně týrané, a když se pokusí tuto situaci změnit, v důsledku hlubokých traumat se jim nedaří začlenit se do běžného života, dostávají se do sociální izolace, ekonomického propadu až pod hranici chudoby, kdy nemají peníze na jídlo pro sebe ani pro své děti.

Díky partnerství ACORUSu a Nákupní galerie Atriumse podaří přispět k větší informovanosti veřejnosti a směřovat ke změně situace obětí domácího násilí. Výstava může pomoci jim dodat odvahu a nalézt pomoc.

Přijďte se i vy od 4. února podívat do Nákupní galerie Atrium v Praze, Karlovo náměstí 10.

 
 

 

Vyhledat