ACORUS, z. ú.

                    pomoc osobám ohroženým domácím násilím

 

Novinky

ACORUS se zúčastnil Dne zdraví...

23.5.2013

ACORUS se zúčastnil Dne zdraví a sociálních služeb na Praze 8

Dne 20. května 2013 se ředitelka ACORUSu a administrativně hospodářská pracovnice zúčastnily Dne zdraví a sociálních služeb, který pořádal Úřad městské části Praha 8. V průběhu odpoledne si náš stánek prohlédlo mnoho návštěvníků z řad laické i odborné veřejnosti. Odborníci si odnášeli především letáky pro své klienty a doptávali se na možnost koupě publikace, kterou ACORUS vydal. Několik studentů projevilo zájem o praxi u nás a ptali se na podmínky. A ostatní lidé se zajímali o možnosti pomoci a odnášeli si letáky.

Prezentační odpoledne bylo důležité i pro nás. Znovu jsme oprášili staré kontakty s kolegy z jiných organizací, dozvěděli se novinky od nich a seznámili se s jejich novými programy, které mohou být užitečné našim klientkám.

Nejmilejší setkání jsme zažili s naší bývalou klientkou, která využívala služby azylového domu ACORUSu před 10 lety. Dnes je znovu vdaná, má hezkou rodinu a pracuje v sociálních službách. Je to tedy naše kolegyně. Na pobyt u nás vzpomíná jako na nastartování nové etapy jejího života. Takové setkání nás vždy potěší, protože vidíme, že naše práce měla smysl. Doufáme, že takových úspěšných klientek bude víc.

Další fotografii z akce naleznete na našem facebooku:

https://www.facebook.com/ACORUS.CZ

 
 

 

Vyhledat