ACORUS, z. ú.

                    pomoc osobám ohroženým domácím násilím

 

Novinky

Přednášky pro studenty a studentky středních škol

22.5.2014

Prevence pro studenty a studentky středních škol pokračuje.

Magistrát hlavního města Prahy i tento rok finančně podpořil částkou 60 000,- Kč projekt preventivních přednášek pro studenty a studentky středních škol. Přednášky začnou v červnu a do konce roku 2014 jich proběhne 23.

Cílem projektu je pomoci studentům včas rozpoznat první signály rozvíjejícího se násilného vztahu, a tím snížit riziko ohrožení násilným chování v partnerských vztazích. Přednášky také přispívají ke zvýšení informovanosti o problematice domácího násilí a snížení tolerance k násilnému jednání v partnerských vztazích. Součástí přednášek je i promítání filmu, ve kterém jsou zpracovány příběhy 3 žen, které zažily agresivní chování ze strany svého partnera

Studenti a studentky mají možnost v rámci přednášek konzultovat i svoje vlastní partnerské vztahy. Alarmunjící je zjištění, že lidé se už ve velmi mladém věku setkávají s násilným chováním ze strany partnerů, včetně závažného fyzického násilí, vyhrožování apod.  V případě zájmu o přednášky nás neváhejte kontaktovat na naší nonstop lince 283 892 772.

 

 

 

 
 

 

Vyhledat