ACORUS, z. ú.

                    pomoc osobám ohroženým domácím násilím

 

Na druhý ročník našeho pochodu "Šlapeme násilí na paty", který se konal za krásného slunečného počasí v sobotu 19. září 2015 v pražské Šárce, příšlo 418 účastníků, přičemž nejmladšímu bylo jen několik týdnů. Kromě lidí šestikilometrovou trasu prošlo i několik šikovných pejsků.

ACORUS  tak získal 67 105, - Kč, včetně příspěvku firmy ECCO za kilometry "ušlé proti násilí". Účastníci pochodu ušli celkově 2 508 kilometrů (to je o 500 km více než v  roce 2014).

Reportáž o pochodu odvysílala televize Barrandov hned jako první příspěvek ve svých večerních zprávách. Reportáž byla doplněná příběhem naší klientky, která nalezla dočasné útočiště v azylovém domě ACORUS. Lze opět shlédnout zde

Děkujeme patronům pochodu, kteří akci dodali "hvězdný lesk". Konkrétně paní Zoře Jandové a Davidu Matáskovi za skvělé slavnostní zahájení pochodu. Velký dík také patří vystupujícím v rámci doprovodného programu - na jevišti jsme přivítali divadlo Rolnička, hudební skupiny Yellow Sisters a The Conditionals (kapela složená z učitelů PBS Vlastina).

"Morálním výtěžkem" je naše radost z dobře odvedené práce a ze spokojených pochodníků. Ti si letos pochvalovali zejména zábavná stanoviště na trase i v cíli s úkoly pro děti i dospělé. Velké úspěchy slavil rugby workshop, stanoviště Atletiky Stodůlky, focení s Vespou i výtvarná dílnička pro děti centra LOCIKA a stánek Věda nás baví.

Náš velký dík patří všem kdo přišli  a kdo pomáhali s přípravami a realizací pochodu a v neposlední řadě také všem oficiálním partnerům, bez jejichž přispění by se pochod nemohl uskutečnit.

Hlavní partneři: firma ECCO a Nadace 02

Mediální partneři: měsíčníky Maminka a Moje psychologie, online magazín Luxus.cz

Partneři pochodu: Městská část Praha 6, Dopravní podnik hl.m.Prahy, Albert, La Gastronomia, tiskárna Helma, Antalis, Česko-irská asociace CIBCA, kemp Džbán, Annabis, Galerie Harfa, Preciosa, The Prague British School

Partneři doprovodného programu: Rugby Club Tatra Smíchov, Vespa Club Praha, Věda nás baví.

Foto z pochodu zde

 
 

 

Vyhledat