ACORUS, z. ú.

                    pomoc osobám ohroženým domácím násilím

 

Prvního ročníku pochodu "Šlapeme násilí na paty" se zúčastnilo 331 účastníků a účastnic, přičemž nejmladšímu bylo jen několik týdnů. Pochodu se kromě lidí zúčastnilo i několik šikovných pejsků.

ACORUS získal 60 880,- Kč, včetně 15 880,- Kč od firmy ECCO za celkem 1 985 kilometrů ušlých proti násilí. Tyto peníze nám pomohou financovat poradnu pro oběti domácího násilí v roce 2015.


Mediální výtěžek jsme sklízeli a ještě budeme sklízet díky účasti ve Snídani s Novou, v pořadu Sama doma, reportáži TV Barrandov, Českém  rozhlasu  Plus,  časopisu  Maminka, Vaše 6  a v mnoha dalších tištěných periodikách, portálech a  internetových stránkách.
Děkujeme patronům, kteří pochodu dodali "hvězdný lesk".  Konkrétně paní Květě Fialové a Davidu Matáskovi za  skvělé  slavnostní  zahájení  pochodu. Velký dík také patří paní Michaele Jílkové , která trpělivě podepisovala dětem v cíli diplomy za splnění úkolů na stanovištích trasy pochodu.

Naše poděkování také patří všem sponzorům a partnerům,  bez jejichž podpory by se pochod nemohl uskutečnit. Firmě ECCO, časopisu Maminka, firmě Albert, kempu Džbán, dále firmám Boldbrick, Konečná a Zacha, Wrigley,  Annabis,  Preciosa,  Lime&Tonic a  portálům Kudy z nudy a Iluxury.

Morální výtěžek je naše radost z dobře odvedené práce a ze spokojených účastníků, kteří by chtěli ještě více zážitků. Z prvního vyhodnocení vyplývá, že všichni byli moc spokojení a příště by chtěli během pochodu více stanovišť nejen s úkoly pro děti, ale také pro dospělé.

V neposlední řadě děkujeme dobrovolníkům, kteří nám pomohli s šířením informací o pochodu, organizací a zajištěním stanovišť pro děti.

Věříme, že se nám tímto 1. ročníkem pochodu podařilo založit novou tradici v historii ACORUSu.

Další info na www.slapemenasilinapaty.cz/


 
 

 

Vyhledat